Download my FREE ebook about language learning!

Natural Language Learning
Without a Teacher!

A step-by-step guide about how to learn a language naturally on your own!

Download it now for FREE!

Buy our product to help us create it! (our dream is sooo close!)

26 Jun 2012
Screenshot of PolakPotrafi

I can't believe our presale is finally happening! Back in January, I decided that I was going to try to turn my hobby of helping people learn languages into my job. And I had to give up a lot to do it.

We have until 2012-07-16 in order to raise enough money to create the product. If we don't, all the money will be refunded and we won't create it.

But if the presale of our first paid product is a success, my wife and I will finally acheive our dream!

We're conducting the presale on a Polish crowdfunding website called PolakPotrafi.pl (click here to see our page there).

I chose this site because it has the best payment options for Poles and allows project descriptions in Polish. This makes sense because the first product is aimed at Polish native speakers learning English and they make up the majority of my readers and fans.

But there are plenty of reasons to get involved in the presale even if you aren't Polish or aren't learning English!

  • For 20 PLN (about $6) you can get a postcard from the USA.
  • For 100 PLN (about $30) you can get access to an exclusive webinar and Q&A session that I'll do about learning a language on your own. I'll do it twice: once in English and once in Polish.
  • For 200 PLN (about $60) you can become a "founding member" of Bibliobird and receive every paid product we ever make in the future! This will include products for learning other languages and for different learner groups. Something for English speakers learning Polish is almost a certainty. ;-) This is limited to 20 people, so if you're interested, buy right away! (Update: this sold out almost immediately but I decided to increase the limit by 20 - I won't increase it again so buy quickly if you want to be a "founding member"!)
  • Or maybe you thought my free ebook was useful and just want to give something to thank me!

Click here (in Polish!) to learn more or to help us either financially or by spreading the word! Thanks so much!

If you don't speak Polish, click the "Read more" link to see a video I made to show you how to contribute.

Video for those who don't speak Polish

Please let me know if you have any problems or questions!

Anonymous's picture

Dawidzie,
ale to nie jest w porządku, że od kilku tygodni wabisz nas "ekskluzywnym" pakietem założyciela ograniczonego do 20 osób, a następnie po zapełnieniu puli 20 osób pakiet ekskluzywny rozrasta się dwukrotnie. To powoduje, że pierwsze 20 osób już nie jest tak ekskluzywne jak było jeszcze rano, więc wartość pakietu dla nich spadła. Moim zdaniem nie nie jest w porządku, warunki wsparcia projektu były jasno określone, a dorzucając nowy pakiet "założycieli" burzysz regulamin, na który wszyscy się zgodziliśmy.

Posted by: Wilk (not verified) | Tuesday, June 26, 2012 - 10:44
David Snopek's picture

Przepraszam, ale dostałem tak dużo maili od ludzi, którzy to wybrali ale nie mogli zrobić przelew zbyt szybko. Myślałem o zmianę ceny, żeby ci następni ludzie musieli zapłacić więcej - ale fakt, że bank nie przelał pieniędzy zbyt szybko - to nie ich wina. Nie zmienię limitu jeszcze raz.

Jeśli chcesz, mogę zwrócić Twoje pieniądze w przypadku, że projekt jest udany. Tylko daj mi znać!

Jeszcze raz przepraszam!

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Tuesday, June 26, 2012 - 10:49
Anonymous's picture

Szczerze mówiąc nie rozumiem. Nawet jeśli pakiet wykupiłoby 400 osób to dla Ciebie nie zmieni się w zasadzie nic poza tym, że nie będziesz wśród 20, a wsród 400 osób z ekskluzywnym pakietem. Moim zdaniem David zrobił bardzo dobrze ponieważ dzięki temu otrzymał kilka dodatkowych wpłat(np. ode mnie).

Pozdrawiam
Michał

Posted by: Michał Środek (not verified) | Tuesday, June 26, 2012 - 11:54
David Snopek's picture

No, ja rozumiem. Nawet przyznaję się, że Wilk ma rację. :-/ Nawet o tym myślałem kiedy podjąłem tę decyzję i pierwotnie zamierzałem, że druga grupa będzie musiała zapłacić więcej (chyba 300 PLN) żeby dostać to samo co pierwsza grupa dostanie za 200 PLN.

Ale rozmawiałem wtedy z ludźmi, którzy spróbowali być w pierwszej grupie ale tylko z powodu problemów z bankiem nie udało im się. Więc w ostatniej chwili zmieniłem zdanie, bo myślałem, że to dla nich niesprawiedliwe. Niestety zapomniałem o tym, co jest sprawiedliwe dla ludzi w pierwszej grupie!

Gdybym mógł teraz to zmienić, zmieniłbym. Ale już jest za późno - nie mogę edytować "nagrody" na PolakPotrafi kiedy ludzie już ją wybrali.

Ale wszyscy robią błędy i mam nadzieję, że założyciele w pierwszej grupie mnie wybaczą. :-/

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Tuesday, June 26, 2012 - 12:27
Anonymous's picture

Witaj David
Całkiem słusznym byłoby podniesienie ceny dla drugiej grupy(jestem w tej grupie-miałem problem z wykonaniem opłaty).
Myślę,że w takich pakietowych przedsprzedażach powinno się jednak wyznaczać odpowiednio wcześnie "godzinę zero" czyli start wyprzedaży.Można się wtedy przygotować na wykonanie przelewu.
Pozdrawiam.

Posted by: rysiek (not verified) | Tuesday, June 26, 2012 - 16:06
David Snopek's picture

Cześć Rysiek,

Tak, zupełnie się zgadzam.

Niestety miałem problemy z startem na PolakPotrafi. Przedsprzedaż powinna była zacząć się w poniedziałek o 4:00 CDT (czyli 11:00 w Polsce) ale musiałem czekać na pomoc od menadżera tej strony. :-/ Więc wszystko przeszło do wtorku. Ale nigdy nikomu nie powiedziałem o godzinie zero, więc to wszystko jest moja wina!

Dużo się uczę z tego doświadczenia ale mam nadzieję, że nie stracę zbyt dużo fanów. :-/

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Tuesday, June 26, 2012 - 16:25
Anonymous's picture

trochę dziwne jest to ograniczenie. na kickstarter pakiety max są kupowane bez limitu i zdarzały się przecież sytuacje, że pomysłodawcy zbierali KILKA-KILKANAŚCIE tysięcy procent więcej, niż chcieli. Plus dla nich - więcej kasy, szybszy rozwój, lepszy start!

David - jak dla mnie (i pewnie większości wpłacających) możesz robić 3, 4, 5 i 1000 pakiet założycielski. Jeśli za tą kasę szybko odpalisz niemiecki, hiszpański, mandaryński czy inny język, to już będzie wypas do kwadratu!:)

David Snopek's picture

Cześć Przemysław!

No, to ograniczenie jest ważne z dwóch stron. Z mojej perspektywy chciałbym mieć kogoś, komu możemy sprzedawać te pakiety w przyszłości. Jeśli wszyscy mają dożywotny dostęp do wszystkiego, będziemy mieli problem! ;-)

I z perspektywy tych pierwszych ludzi, którzy to kupili, to powinno być ekskluzywną ofertę, którą tylko oni dostali. Nie sądzę, że dokładna ilość jest ważna. Gdybym na początku powiedziałem, że będzie nawet limit 50, to byłoby w porządku. Albo gdybym druga grupa musiała zapłacić więcej, to również byłoby w porządku. Ale to, że powiększyłem grupę z tą samą ofertą - to jakbym nie szanował tych pierwszych ludzi.

Ale masz dobry argument! Wiem, że nadal dużo ludzi chce być założycielami (bo wysyłają mi maile). Przypuszczam, że gdybym dodał nawet jeszcze 60 miejsc, ludzie szybko je wykupili. I te dodatkowe pieniądze naprawdę pomogłoby na start. Więc mam przed sobą ważną decyzję. :-)

Będę o tym poważnie myślał!

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Wednesday, June 27, 2012 - 14:30
Anonymous's picture

mogę zwrócić Twoje pieniądze w przypadku, że projekt jest udany

co to znaczy ?

Posted by: Anonymous (not verified) | Tuesday, June 26, 2012 - 12:01
Anonymous's picture

Tutaj jest błąd. Powinno być:

"mogę zwrócić Twoje pieniądze jeżeli, projekt zakończy się powodzeniem"
lub
"mogę zwrócić Twoje pieniądze jeżeli, projekt się uda"
lub po prostu
"mogę zwrócić Twoje pieniądze jeżeli, uzbieram 10tys. zł"
itd.

Jeżeli David nie uzbiera 10tys. zł to pieniądze zostaną zwrócone wszystkim osobom, które wysłały jakąkolwiek kwotę(tak działają wszystkie serwisy typu Crowd funding, polakpotrafi.pl również). Jeżeli jednak uzbiera 10tys. to pieniądze nie zostaną nikomu zwrócone. Dlatego David zadeklarował, że zwróci je Wilkowi jeżeli ten będzie chciał i wyśle do Davida e-mail.

Posted by: Michał Środek (not verified) | Tuesday, June 26, 2012 - 12:13
David Snopek's picture

Dzięki za poprawkę i wyjaśnienie. :-) Właśnie to miałem na myśli. Pozdrawiam serdecznie, David.

Posted by: David Snopek | Tuesday, June 26, 2012 - 12:21
Anonymous's picture

Dolaczylam.
Ciesze sie,ze moge przyczynic sie do rozwoju tak waznego projektu i mam nadzieje na duzo zabawy i nauki.
pozdrawiam
Violetta

Posted by: Violetta (not verified) | Tuesday, June 26, 2012 - 12:18
David Snopek's picture

Dziękuję bardzo za wsparcie! :-)

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Tuesday, June 26, 2012 - 12:28
Anonymous's picture

Dawidzie,

w żadnym wypadku nie chce zwrotu pieniędzy, uczestniczę w całej inicjatywie, bo życzę Ci sukcesu, na którym i ja sam mam okazję skorzystać, zatem w żadnym razie nie o to mi chodziło :)
Zwróciłem Ci tylko uwagę na błąd jaki w moim przekonaniu popełniłeś. W szczególności oferowane nagrody w pakiecie "założycielskim" należy teraz podzielić na 40 osób, a nie 20. Rozważam to jedynie w kontekście właśnie powodzenia Twojego projektu, ponieważ 2 razy większa grupa to dwa razy więcej czasu potrzebnego na zapewnienia punktów z ów pakietu najwyższego, a to może wpłynąć na jakość produktu. Cieszę się, że rozumiesz moje stanowisko.

Pozdrawiam serdecznie i cieszę się bardzo widząc licznik na http://polakpotrafi.pl/projekt/Bibliobird/ !

Posted by: Wilk (not verified) | Wednesday, June 27, 2012 - 12:27
David Snopek's picture

Cześć Wilk!

Dziękuję bardzo za wsparcie. :-) Nie sądzę, że większa grupa będzie miał zły wpływ na jakość produktu, przynajmniej większa tylko o 20 osób. Gdyby było 200 osób w grupie to zaczęłoby być problemem. ;-)

Jak powiedziałem w komentarzu do Przemka, nie chcę, żeby grupa była za duża z kilku powodów. Ale znowu myślę o pozwoleniu innych dołączyć do grupy (ale tym razem z wyższą ceną) bo te dodatkowe pieniądze naprawdę pomogłyby z projektem. Jeszcze niczego nie zdecydowałem.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Wednesday, June 27, 2012 - 14:40
Anonymous's picture

Ja również nie sądzę aby decyzja Davida o podwyższeniu liczby "założycieli" wpłynęła negatywnie na jakość produktów w przyszłości. Myślę, że większy budżet w pierwszych etapach tego całego przedsięwzięcia będzie kluczowy i pozwoli na szybszy rozwój całego projektu.
Ja także z powodu nawału obowiązków w ostatnim czasie (sesja studencka) nie śledziłem na bieżąco informacji i aktualizacji na stronie linguatrek.com. Dzisiaj tak naprawdę dowiedziałem się o tym wspaniałym projekcie i bardzo ucieszyłem się, że mam możliwość dodać swoje "3 grosze", wesprzeć ideę i stać się równocześnie "założycielem" tego pomysłu. Uważam, że z dnia na dzień liczba sympatyków Davida będzie stale wzrastać, strona linguatrek.com z pewnością będzie zyskiwała na popularności, toteż według mnie obawy o brak potencjalnych kupców przyszłych produktów Davida są nieuzasadnione.

David trzymam mocno kciuki :) Mam nadzieję, że mój wkład pomoże zrealizować Twoje marzenia i że przyczynię się w jakimś stopniu do sukcesu Twojego pomysłu.

Pozdrawiam serdecznie!

Wszystkiego dobrego!

Posted by: Gutek (not verified) | Thursday, June 28, 2012 - 12:33
Anonymous's picture

[...] became particularly apparent during the presale because many people are only interested in language learning advice and cultural information - not [...]

Anonymous's picture

[...] weeks ago, we began the presale of our first paid product on PolakPotrafi.pl. We were able to acheive our original goal [...]