Download my FREE ebook about language learning!

Natural Language Learning
Without a Teacher!

A step-by-step guide about how to learn a language naturally on your own!

Download it now for FREE!

Wyniki ankiety! (zwycięski pomysł jest zaskakujący)

16 cze 2012

Dziękuję Wszystkim, którzy odpowiedzieli na ankietę z zeszłej soboty o naszym przyszłym płatnym produkcie do nauki języka angielskiego!

Odpowiedzi były naprawdę wspaniałe z dwóch głównych powodów:

 • Chciałem szczerą reakcję i ją dostałem! Wielu ludzi włożyło dużo emocji w swoich komentarzach w ankiecie. Prosząc o opinie zawsze jest ryzyko, że ludzie powiedzą tylko to, co proszący chce słyszeć. Tak nie było w tym przypadku!
 • Wyniki zupełnie mnie zaskoczyły! Za każdym razem gdy prowadzę ankietę, myślę, że wiem jak będziecie odpowiadać, ponieważ, no, rozmawiałem z wieloma z Was obszernie w komentarzach, czasem przez Skype i zwłaszcza emailowo. I za każdym razem wcale nie mam racji!

Dzisiaj opowiem Wam o wynikach ankiety oraz formacie i cenie, które wybraliśmy dla naszego przyszłego, płatnego produktu do nauki języka angielskiego.

Tak jak zawsze, potrzebujemy WASZEJ pomocy, żeby ustalić nawet więcej szczegółów pierwszego produktu!

Czytaj więcej, żeby dowiedzieć się o wynikach!

O co w tym wszystkim chodzi?

Na prawdę polecam czytanie poprzedniego artykułu na ten temat, jeśli jeszcze go nie czytałeś/aś!

Jeśli jednak nie masz czasu na to (jest bardzo długi artykuł), pozwól mi zamieszczę krótkie streszczenie tutaj...

Bibliobird jest darmową (i Open Source) aplikacją webową, który pomoże Ci nauczyć się języka obcego korzystając z tej samej metody, której sam używałem, żeby się nauczyć polskiego: przez czytanie i słuchanie interesującej treści w obcym języku. Bibliobird sprawia, że proces jest łatwiejszy, mniej czasochłonny i pozwoli Ci skupić się na przyjemnej stronie nauki - co zmiejszy szansę poddania się!

Podczas czytania możesz kliknąć w nieznane słowa i dostać tłumaczenie na język ojczysty. Wszystkie nieznane słowa są automatycznie dodawane do popularnego programu do fiszek - Anki, dla powtórzenia później.

W przeciwieństwie do podobnych aplikacji, tłumaczenia na Bibliobirdzie są sprawdzone i poprawione przez prawdziwego człowieka! To znaczy, że wszystko dokładnie pasuje do danego kontekstu, wliczając w to rzeczy trudniejsze do tłumaczenia, np: idiomy, slang i czasowniki złożone - które są szczególnie trudne dla uczących się.

Wszystkie teksty obecnie są darmowy! Jednak chcielibyśmy stworzyć płatne teksty o wyższej jakości, żeby utrzymać naszą pracę nad projektem.

W poprzednim artykule prowadziliśmy ankiety, w której poprosiliśmy o opinie na temat formatu i ceny tych tekstów. W końcu będzie przedsprzedaż: jeśli zarobimy wystarczająco dużo pieniędzy z sprzedprzedaży, stworzymy pierwszy produkt, który będzie skierowany do Polaków uczących się angielskiego.

Ale również sprzedamy dostęp do wszystkich kolejnych produktów, które stworzymy w przyszłości (które mogą być dla innych języków), do małej grupy "założycieli".

Zwycięski pomysł z ankiety to...

Pełne książki z nagraniem dźwiękowym, "zaadnotowany" do czytania z pomocą Bibliobirda.

Choć ledwie wygrał, a proponowana cena nie była zbyt popularna.

Wśród Polaków uczących się angielskiego ten pomysł dostał 38% głosów podczas gdy pomysł "pakiety tekstowe" był na drugim miejscu, mając 37% głosów. Jednak tylko 51% powiedziało, że zapłaciłoby proponowaną ceną za pełną książkę!

Osobiście spodziewałem się, że pakiety tekstowe i subskrypcje premium będą najpopularniejszymi pomysłami. Jednak kiedy dłużej o tym myślałem, zdałem sobie sprawę, że pełna książka naprawdę była najbardziej interesującą opcją. Jako klient najprawdopodobniej wybrałbym tę samą. :-)

Po długim myśleniu jednak zdecydowałem, że pierwszy produkt nie będzie pełną książką!

Pierwszy produkt będzie pakietem tekstów...

...i pozwól mi wyjaśnić dlaczego.

Oszacowałem, że będziemy musieli zarobić $2900 (10.000 PLN) z przedsprzedaży, żeby stworzyć pakiet tekstów o wysokiej jakości. W tej sumie są pieniądze na utrzymanie się podczas jego stworzenia, dla freelancerów, żeby mogli nam pomóc (redaktor, tłumacz) i na nowe urządzenia audio.

Aby stworzyć produkt na podstawie pełnej książki, potrzebowalibyśmy przynajmniej 4 razy więcej!

Na podstawie odpowiedzi na ankietę i ilości czytelników mojego blogu, jestem dość pewny, że moglibyśmy zarobić $2,900. Nie jestem tak pewien, że zarobilibyśmy dość na pełną książkę - zwłaszcza, że dopiero zaczynamy!

Po stworzeniu jednego albo dwóch udanych pakietów i kiedy ludzie będą mieli szansę je wypróbować i zobaczyć jakie są fajne, myślę, że będzie o wiele łatwiej podjąć taki ambitny projekt.

Obiecuję, że stworzymy produkt na podstawie pełnej książki kiedy tylko będziemy mogli! To jest produkt, który bardzo chciałbym wprowadzić w życie.

Więcej szczegółów

W poprzednim artykule powiedziałem, że będzie to zbiór tekstów na określony temat i na określonym poziomie, który będzie zawierał wystarczająco dużo tekstów na miesiąc nauki dla przeciętnego uczącego się.

Oto jest więcej szczegółów:

 • Będzie zawierał ok. 15.000 słów w sumie
 • Będą dwa nagrania dla każdego tekstu: jedno w naturalnym tempie i drugie trochę wolniejszym - w sumie ok. 3 godziny audio
 • Będziecie mogli pobrać nagranie dźwiękowe w formacie MP3, żeby go słuchać na urządzeniach mobilnych.
 • Każde tłumaczenie będzie oznaczone znaczeniem, które jest używane w danym kontekście (zwykle tego nie robimy dla darmowych tekstów)
 • Będzie nagranie dźwiękowe dla każdego słowa - nie tylko dla całego tekstu (również tego nie robimy obecnie dla darmowych tekstów)

Teraz potrzebujemy TWOJEJ pomocy, żeby wybrać temat i poziom zaawansowania dla pierwszego pakietu!

Temat i poziom

Każdy pakiet pomógłby Ci w osiągnięciu określonego celu i będzie skierowany do uczących się na konkretnym poziomie zaawansowania.

Na przykład:

 • "Amerykańska Polityka dla Zaawansowanych" - pozwoliłby Ci rozmawiać o polityce z prawdziwymi Amerykanami.
 • "Dzienny rozkład zajęć dla Początkujących"
 • - pozwoliłby Ci opisać Twój dzienny rozkładu zajęć.

Teksty nie muszą być tylko samymi artykułami. Mogą również być historyjkami, dialogami albo filmikami. Dla wyźszych poziomów mogą nawet być prawdziwymi rozmowami z native speakerami - tylko z transkrypcją.

Myślałem o poziomie i uważam, że najlepiej byłoby, gdyby pierwszy pakiet był przynajmniej na poziomie średniozaawanowanym, albo może nawet zaawansowanym. Pozwól mi wyjaśnić dlaczego:

 • Początkujący kiedyś będą na wyższym poziomie ale uczący się na zaawansowanym poziomie nigdy znowu nie będą początkującymi. Uczący na zaawansowanym poziomie nie posiadają powodu do zakupu produktu dla początkujących. Jednak kiedyś początkujący będą w stanie używać trudniejszego produktu.
 • Bibliobird pozwoli Ci zrozumieć treść na poziomie wyższym od Twojego obecnego. Badania wykazują, że musisz znać 95% słów w danym tekście, żeby go zrozumieć. Bibliobird pozwoli Ci rozumieć treść nawet wtedy, kiedy nie znasz o wiele większej ilości słów!

Potrzebujemy jednak TWOJEJ pomocy, żeby zdecydować na jaki konkretny temat i na jakim poziomie będzie pierwszy pakiet!

Myślałem o przeprowadzeniu nowej ankiety, ale zdecydowałem, że komentarze byłyby lepszą opcją, bo wszystkim łatwiej zdecydować, gdy widzą pomysły innych.

Proszę napisz komentarz poniżej podając (1) swoje pomysły na tematy pierwszego pakietu i (2) na jakim poziomie zaawansowania powinien być! Jeśli spodoba Ci się pomysł kogoś innego, proszę napisz krótki komentarz potwierdzający to!

Cena

Zdecydowałem oferować każdy pakiet w dwóch wersjach: Podstawowy i Dla zmotywowanych uczących się.

"Podstawowy" pakiet będzie zawierał teksty i nagrania dźwiękowe tak jak opisałem w części "Więcej szczegółów" powyżej. Cena będzie wynosiła $9.95 czyli 35 PLN. Jest to mniej niż zaproponowałem w poprzednim artykule.

Z pakietem "Dla zmotywowanych uczących się" dodatkowo dostajesz:

 • Stały dostęp do prywatnego forum gdzie możesz rozmawiać o pakiecie z nami, albo innymi, którzy to kupili. Tutaj możesz zadawać pytania o języku, albo ćwiczyć to, czego się nauczyłeś/aś!
 • Ćwiczenia do każdego tekstu. Możesz podać swoje odpowiedzi i będziemy je poprawiali.
 • Przez cztery tygodnie po zakupie pakietu, będziesz miał/a dostęp do cotygodniowych, jednogodzinnych spotkań przez czat głosowy. Wszyscy uczestnicy będą mogli zadać przynajmniej jedno pytanie. Jeśli nie wszyscy będą mieli szansy zadać swoje pytanie, oczywiście, przekrocimy czas jednej godziny. Natomiast jeśli pójdzie szybko, będziesz mógł/mogła zadać kilka pytań. W razie potrzeby będziemy to robić więcej, niż raz w tygodniu, żeby dostosować się do czasu wolnego wszystkich.

Mam nadzieję, że dodatkowe korzyści pakietu "Dla zmotywowanych uczących się" pomoże ludziom, którzy go kupili, żeby utrzymać motywację i zakończyć pakiet bez poddania się!

Standardowo ten pakiet będzie kosztował $14.95 czyli 49 PLN, ale podczas przedsprzedaży będzie to tylko $9.95 czyli 35 PLN.

Przedsprzedaż

Zdecydowałem, że przedsprzedaż będzie na stronie PolakPotrafi.pl - polski portal crowdfunding. Zapewnia opcje płatności (w tym: przelew), które są o wiele wygodniejsze dla Polaków, z których składa się większość czytelników mojego blogu, i którzy najwięcej dostaną z przedsprzedaży.

Jedną z głównych zalet używanie portalu crowdfunding jest to, że zachowują pieniądze dotąd, aż osiągniemy cel pieniężny. Jeśli nie osiągniemy celu, zrefundują Ci pieniądze.

Gwarancja

W ankiecie kilka osób pytało o gwarancję.

Kiedy produkt będzie skończony i ogólnie dostępny na sprzedaż, będzie gwarancja z zwrotem pieniędzy. Podczas przedsprzedaży jednak czegoś takiego nie będzie.

Będziemy musieli wydać Twoje pieniądze żeby stworzyć sam produkt, więc nie będziemy w stanie ich zrefundować. To jest ryzyko, które musisz podjąć, żeby dostać tę zniżkę. Przepraszam!

Co o tym myślisz?

Jesteśmy bliżsi ustalenia dokładnie czym będzie produkt, ale nadal jest wiele rzeczy, w których potrzebujemy TWOJEJ pomocy, żeby zdecydować!

W komentarzach proszę daj nam znać:

 • Na jaki temat powinien być pierwszy pakiet tekstów?
 • Na jakim poziomie zaawansowania powinien być pierwszy pakiet?

Proszę napisz komentarz poniżej!

Portret użytkownika Anonymous

Pytanie o produkt za 10 i 30$. Rozumiem, że za dodatkowe 66zł otrzymam dostęp do konferencji na temat samodzielnej nauki. Ale Ty przecież (i wielu innych) opisałeś już to dokładnie w swoim poradniku, na blogu oraz stronie i nic tu innego nie da się już wymyślić. Trzeba wziąć się za naukę - to takie proste - a to całe około-tematyczne dyskusje to tylko uciekanie od prawdziwej nauki i, w dłuższej perspektywie, strata czasu.

W tych 30 czy 60$ powinny być ekskluzywne materiały, nowe filmy nagrywane przez Ciebie i udostępniane tylko vipom i tym podobne bzdety, bo ludzie lubią czuć się wyjątkowi.

Posted by: Anonymous (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 11:03
Portret użytkownika David Snopek

Ten webinar nie jest produktem - to tylko jednorazowe, ekskluzywne wydarzenie dla vipów, tak jak powiedziałeś tylko na żywo. Sam pakiet tekstów jest do prawdziwej nauki!

Za $60 ludzie dostają WSZYSTKIE PRODUKTY, które stworzę w przyszłości i dostęp do nich zanim są oficjalnie wprowadzone na rynek. Mam nadzieję, że z tego powodu będą się czuć wyjątkowi. Jeśli nie, to problem. Będę o tym myślał.

Pozdrawiam,
David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 06:39
Portret użytkownika Anonymous

"Za $60 ludzie dostają WSZYSTKIE PRODUKTY, które stworzę w przyszłości"-
biorę:)
A tak poważnie to bardzo atrakcyjna propozycja.

Posted by: rysiek (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 10:28
Portret użytkownika Anonymous

"Dzienny rozkład zajęć dla Początkujących" + codzienne sprawy ludzi nie znajacych się na ulicy. czyli np. spotkanie na dworcu w restauracji na wczasach i lużne ich rozmowy.
Spotkania z politykami są mało prawdopodobne i lepiej ich nie spotykać bo to strata czasu i samo spotkanie może być niebezpieczne dla nich samych.
Poziom średnio-zaawansowany i zaawansowany.
Wszelkie nagrody zawsze cieszą i mobilizuja , w tym przypadku do większej pracy .
Pozdrawiam wszystkich początkujących.

Posted by: ryszard (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 12:38
Portret użytkownika David Snopek

Cześć Ryszard!

Dzięki za komentarz. :-)

Może źle napisałem. To nie chodzi o rozmowa z politykami po angielsku ale rozmowa z normalnymi ludźmi o polityce. Jest bardzo specyficzny język do polityki - sam mam wiele problemów z tym po polsku, jest mi trudno zaangażować w dyskusji politycznej.

Nie wiem czy to innych interesuje, ale to właśnie z tego powodu pytam w tym artykule. :-)

Pozdrawiam,
David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 06:43
Portret użytkownika Anonymous

Muszę Cię ostrzec, bo polski rząd „liberałów” dobiera się do kolejnych pieniędzy Polaków. Polska to nie Ameryka. Tu, w kraju postkolonialnym, traktują nas jak niewolników, tłamsząc każdą innowacyjność. :(

http://admonkey.pl/2012/06/crowdfunding-nie-dla-polakow-minister-boni-zm...

Musisz się dwa razy zastanowić, bo inaczej możesz stracić.

Posted by: Wojtek (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 13:09
Portret użytkownika Anonymous

Coraz trudniej panować nad dbaniem o piękno języka polskiego, jak się czyta takie rzeczy. Może wszyscy powinniśmy przenieś konta za granicę, założyć tam działalności gospodarcze. Sądząc po wynikach sondaży popularności partyjnych, przyjdzie nam jednak czekać 40 lat jak za czasów Mojżesza aż odejdzie to komusze pokolenie.

Posted by: Piotr Zawadzki (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 16:02
Portret użytkownika Anonymous

Też myślałem, żeby w niedalekiej przyszłości założyć firmę za granicą. By mnie nie okradał bandycki ZUS! Jednak z tego co wiem, to istnieje poważne ryzyko, że i tu potraktują cię jako przestępcę który ukrywa swoje dochody w „raju” podatkowym.

I ja się tu w ogóle nie dziwię pracodawcom, że w większości jedynie oferują śmieciowe umowy! Z pewnością sam bym tak zrobił. Klasa średnia, która jest motorem rozwoju każdego kraju, jest po prostu gnębiona i niszczona taśmowo.

Nic dziwnego, że nasz Vincent bez PESEL-u, wysłannik z Londyńskiego City, został zaproszony na ostatnie spotkanie Bilderbergów. Jego zasługi są nie mniejsze od kreatywnych księgowych z Grecji.

Już na zakończenie napiszę, że znów uruchomił się seryjny samobójca. Ale co tam, Polacy, bawcie się! Macie Euro!

Przepraszam za zejście z tematu, ale życie w tym mafijnym i postkolonialnym kraju na prawdę przyprawia mnie o ból głowy…

Posted by: Wojtek (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 16:56
Portret użytkownika Anonymous

Sie ma Wojtek!! Potrzebuje troche praktycznych rad od Ciebie. Za rok planuje studia na Univerku tu w High Wycombe. Obecnie moj poziom nie pozwala raczej na studiowanie ( moj poziom to lover intermediate). Jak ty sie neuczyles jezyka angielskiego. Lubie antimoon.com jak pisalem wczesnie i dopiero teraz w sumie zaczalem sie do nich uczyc. Jesli to mozliwe to czekam na twojego odp. Pozdrawiam

Posted by: Anonymous (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 06:46
Portret użytkownika Anonymous

Nawet gdybyś się podpisał jako Ziutek z Rzeszowa, nie napisał, że „mam zamiar studiować w High Wycombe, to i tak na kilometr wiedziałbym, że masz na imię Radek. ;)

Nie wiem kim jesteś, ale pisząc po raz setny to samo, pytając się dwieście razy o to samo, robisz z siebie pajaca. No ileż można człowieku?

W niemal każdym wpisie Davida czytam, że za rok planujesz te studia. Nie wiem jak innym, ale mnie to już totalnie drażni.

Nawet nie potrafisz zadbać o poprawną polszczyznę. Już autor tego bloga lepiej posługuje się polskim od ciebie.

Życzę miłego wieczoru, Radku z High Wycombe.

Posted by: Wojtek (niezweryfikowany) | poniedziałek, czerwiec 18, 2012 - 11:53
Portret użytkownika Anonymous

Wszystko fajnie tylko że na mnie te metody nie działają...ja muszę mieć gramatykę, tak się uczyłem angielskiego i hiszpańskiego i teraz mówię nimi biegle ale taki sposób jak Ty opisujesz tutaj do mnie osobiście nie przemawia...ogólnie fajnie że pomagasz innym w nauce może komuś taki sposób nauki odpowiada i czegoś się nauczy ;)
Widać że nie każdy z nas jest taki sam ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce Polskiego ;)

P.S. Zapomniałem dodać że pomysł na produkt też jest okey ;)

Posted by: Anonymous (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 13:20
Portret użytkownika David Snopek

Gramatyka może być pożyteczna! O tym napisałem w moim ebooku i w tym artykule:

http://www.linguatrek.com/blog/2011/08/what-is-grammar-good-for

Tylko chodzi mi o używanie gramatyki do tego, co jest pożyteczne. W tradycyjnych kursach zbyt dużo skupiają się na gramatyce - robią to prawie wyłącznie.

Gratuluję Ci sukcesu w nauce j. angielskiego i hiszpańskiego!

Zgadzam się, że wszyscy uczą się inaczej. Ale to, że lubisz gramatykę nie znaczy, że czytanie i słuchanie w danym języku nie są pożyteczne. :-) Myślę, że Bibliobird może być pożyteczny nawet dla Ciebie! Może tylko nie do nauki j. angielskiego bo już mówisz nim biegle więc najprawdopodobniej nie potrzebujesz pomocy w czytaniu i słuchaniu.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 06:55
Portret użytkownika Anonymous

Wybacz ale akcent amerykański mi się nie podoba :) więc bibliobird też mi raczej by nie pomógł ;)

Pozdrawiam ;)

Posted by: Anonymous (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 12:06
Portret użytkownika Anonymous

Moim zdaniem opcja pakietu tekstów nie wyklucza wcale książki. Wystarczy znaleźć książkę, któą podzieli się na części nie koniecznie takie jak rozdziały ale krótsze. Cel jest taki, że ktoś kto ma czytać książkę to musi być nią zainteresowany. Jak połknie pierwszą częsć to chce wiedzieć co jest dalej. Ostatnio poruszyłeś David fajny temat kosztów mieszkania w USA. Fajny też był temat uzbezpieczenia zdrowotnego. Ja myślę, że to jest super bo nie jest wirtualne. Dzisiaj ludzie wolą nabywać informacje czyli to co może się komuś przydać w życiu. No przynajmniej ja jako inżynier mam tak mało czasu na czytanie czegokolwiek wirtualnego jak książki to ja wolałbym czytać o faktach ale też nie wiadomosci telewizyjne bo to nie jest zbyt ciekawe. Do rzeczy. Moje odpowiedzi :
1. Na jaki temat powinien być pierwszy pakiet tekstów:
--> informacje praktyczne np o USA ; jak wygląda życie, jakie są możliwości pracy, jakie zarobki, jakie są różnice, prawo, itd.
2. Na jakim poziomie zaawansowania powinien być pierwszy pakiet:
--> skoro twierdzisz że początkujacy poradzą sobie z zaawansowanym to może być
3. Co myślisz o "nagrodach" z przedsprzedaży ?
--> przekombinowane ; lepiej by było dać rabat na przyszłe teksty zależnie od kwoty ; np. za 30pln 5% rabat dla kolejnych 3 tekstów ; za 40 pln 5% rabatu za 4 następne teksty ; coś w tym stylu.

Posted by: ANDREW1975 (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 13:54
Portret użytkownika David Snopek

Dziękuję bardzo za pomysły i odpowiedzi na pytania. :-) Będę o nich myślał. Pozdrawiam serdecznie, David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 06:59
Portret użytkownika Anonymous

Mnie najbardziej interesowałaby tematyka rozwoju osobistego i nowoczesnej psychologii. A poziom najlepiej średnio zaawansowany.
Powodzenia w realizacji

Posted by: Pyras (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 15:08
Portret użytkownika David Snopek

Dzięki za pomysł! :-) Pozdrawiam serdecznie, David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 07:00
Portret użytkownika Anonymous

Osobiście uważam , że pomysł jest bardzo dobry , ale niestety to tylko Polska . U nas sposób przedsprzedaży nie jest raczej popularny i nie wiem czy uda Ci się osiągnąć wyznaczony cel . Chyba przydałaby się jakaś reklama twojego produktu , żeby doszła do szerszego kręgu odbiorców . Nie mówię o jakieś płatnej , bo wiadomo jak to początki ... ale np. nakręcić filmik o tym na youtube, albo poprosić czytelników blog o dalsze przekazanie idei :)

Zaznaczam , że nie brałam udział w ankiecie , ale

jeżeli powstanie twój projekt to :

1.Pierwszy pakiet tekstów : jeżeli już ma powstać o życiu codziennym to nie mooże być " nudne jak flaki z olejem " = takie powiedzenie. Może znasz:).
2. Poziom średniozawansowany lub zawansowany .
3. Na ten temat nie będę się wypowiadać , nie kręcą mnie takie rzeczy , zresztą interesuje się trochę sprzedażą i wiem , że takie nagrody mają na celu zwabienie klientów , a nie mają za wielkiej wartości . Wolę tańszy produkt , bez dodatków , o dobrej jakości .
Akceptuje rabaty , za zakup iluś rzeczy dostaje rabat na następnę , nawet to lubię , myślę , że to uczciwe , sprawiedliwe i przywiązuje do siebie klientów .

Jestem zainteresowana i pakietami tekstów i książka , a co do ceny , to lepiej zejść i sprzedać więcej . Wybrałeś ciężki rynek na podbój , Polacy to nie za bogaty naród i nie za często kupuje książki , no ale wierze w twój sukces . Pasja zawsze wygra :)

Posted by: Anonymous (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 16:26
Portret użytkownika David Snopek

Dzięki za komentarz i pomysły. :-)

Tak, będzie filmik, żeby to reklamować kiedy przedsprzedaż się zacznie.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 07:12
Portret użytkownika Anonymous

Takie pakiety tekstów przypominają trochę... zwykłe podręczniki. I znowu niektóre tematy mogą być dla kogoś nudne albo niepotrzebne. Wychodzi na to, że ten produkt będzie takim wirtualnym podręcznikiem, tak?

P.S.
Przez cały mecz Polska-Czechy wydawało mi się, że grasz w drużynie czeskiej! :D Petr Jiráček bardzo Ciebie przypomina z okresu z długimi włosami! :)

Posted by: mkbest (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 16, 2012 - 16:28
Portret użytkownika David Snopek

To nie będzie podręcznikiem - to będą teksty w Bibliobirdzie do czytania i słuchania. Czy spróbowałeś Bibliobirda?

Więc jeśli ten pakiet będzie o "codziennym życiu", będą teksty z nagraniem i może filmiki na ten temat po angielsku. Może dialogi, historyjki, itd. Mam nadzieję, że to ma sens! Wygląda na to, że nie opisałem to zbyt dobrze w tych artykułach. :-(

Pozdrawiam,
David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 07:06
Portret użytkownika Anonymous

ZADNE PAKIETY WAM NIE POMOGA JAK NIE BEDZIECIE SIE UCZYC REGULARNIE.Pozdrawiam

Posted by: Radek (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 05:01
Portret użytkownika David Snopek

Cześć Radek!

Zgadzam się całkowicie! :-) Te dodatkowe rzeczy w ofercie "Dla zmotywowanych uczących się" ma cel zachęcić kupującego do regularnej nauki.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | wtorek, czerwiec 19, 2012 - 11:43
Portret użytkownika Anonymous

Moje pomysły to: Kultura Stanów Zjednoczonych, Życie w Stanach Zjednoczonych, Koszty życia w Stanach Zjednoczonych, Emigracja do Stanów Zjednoczonych i Polityka w Stanach Zjednoczonych. Mogłoby to być jeszcze coś z programowania, ale nie wiem czy to jest opłacalne. Dobrze by też było gdyby były tam filmy.
Nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi poziomami ale jeśli miałbym wybrać to na średniozaawansowanym.
Te nagrody to według mnie dobry pomysł szczególnie ta pocztówka z USA. Fajnie by było gdyby była też możliwość przekazania dowolnej kwoty.

Pozdrawiam,
Marek

Posted by: Marek (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 05:57
Portret użytkownika David Snopek

Cześć Marek!

Dzięki za pomysły. :-) Tak, będzie możliwość przekazania dowolnej kwoty - tak działa PolakPotrafi.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 07:08
Portret użytkownika Anonymous

Witaj David
Rozpoczynającemu samodzielnie naukę j.angielskiego od "zera" trudno jest znaleźć odpowiednio spreparowane teksty z równoległym tłumaczeniem.
Dlatego Twój Bibliobird jako "niańka-przewodnik" sprawdza się naprawdę dobrze w tej roli.
Jeżeli w płatnej wersji dołożysz pełne kontekstowe tłumaczenie+audio pojedynczych zwrotów to moje oczekiwania będą w pełni spełnione:)
Osobny zagadnieniem dla rozwoju Twojego projektu jest jak duża grupa użytkowników jest samoukami i preferuje taki typ opracowania materiału.
Dla mnie każdy "naturalny" tekst będzie ciekawy jeżeli nie przekroczy poziomu średnio-zaawansowanego.
Pozdrawiam.

Posted by: rysiek (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 09:42
Portret użytkownika David Snopek

Cześć Rysiek!

Dziękuję bardzo za komentarz i słowa wsparcia. :-) W pakiecie na pewno będzie kilka "naturalnych" (to znaczy wziętych z życia) tekstów.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | wtorek, czerwiec 19, 2012 - 11:45
Portret użytkownika Anonymous

David, myślałeś o zrobieniu dwóch wersji każdego tekstu, np.: pełnej na poziomie upper-intermediate i uproszczonej pre-intermediate? Uproszczona mogłaby być tańsza, tak na zachętę, a zakup pełnej dawałby jednocześnie dostęp do uproszczonej? Ot, tak dla urozmaicenia oferty ;)
Drugi mój pomysł to danie potencjalnym klientom możliwości doboru tematyki tekstów wg. własnych kryteriów. Np. przygotowujesz zbiór 30 tekstów z różnych dziedzin, każdemu tekstowi przydzielasz punkty według wagi zależnej od np. długości czy stopnia zaawansowania. Klient samodzielnie wybiera sobie pewien podzbiór, np. 15 z tych 30 tekstów, ale w taki sposób, żeby zmieścić się w jakimś z góry określonym limicie punktów. Oczywiście każdy tekst musiałby wtedy mieć streszczenie.

Wydaje mi się, że teksty, a także ewentualna książka, powinny zawierać jak najwięcej dialogów i żywego języka.

Posted by: Maad (niezweryfikowany) | niedziela, czerwiec 17, 2012 - 13:37
Portret użytkownika David Snopek

Tak, myślałem o zrobieniu uproszczonej wersji. Ale musimy najpierw tworzyć jedną wersję. W pewnym sensie, Bibliobird służy jako uproszczona wersja.

Dzięki za pomysły! Będę o nich myślał. Sądzę, że na pewno będzie kilka dialogów z prawdziwego życia. :-)

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | wtorek, czerwiec 19, 2012 - 11:49
Portret użytkownika Anonymous

Dobrym pomyslem moze byc pakiet tekstow zwiazanych np ze zdrowiem. Zarejestrowaniem sie u lekarza, przedstawienie swojej sytuacji zdrowotnej, przebyte choroby itd. Jest to dosc obszerny temat.
pozdrawiam ;)

Posted by: herkowski (niezweryfikowany) | środa, czerwiec 20, 2012 - 07:38
Portret użytkownika David Snopek

Dzięki za pomysł! Zgadzam się, że jest dość obszerny temat z dużym słownictwem. :-) Nie będzie tematem pierwszego pakietu ale może kolejnego! Będę o tym myślał.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | poniedziałek, czerwiec 25, 2012 - 07:08
Portret użytkownika Anonymous

Pomysł z pakietami tekstów jest dla mnie bardzo dobry. Jeśli byłoby wiele tekstów na pewno ktoś znalazłby coś dla siebie, coś co klienta zaciekawi. Dobrym rozwiązaniem byłoby wstawienie paru ciekawych, śmiesznych historyjek z życia wziętych, coś co podobałoby się większości lub umieszczenie paru naturalnych, żywych dialogów tylko żeby nie były jak w podręcznikach, nawet dodać do tych dialogów slang, po prostu dobrze byłoby zadbać o to żeby te dialogi były jak najbardziej prawdziwe. Tylko ten rozszerzony pakiet trochę mi tu nie pasuje. Według mnie za bardzo kombinowałeś z tymi dodatkowymi usługami. Ja w pakiecie rozszerzonym dałbym jakiś system powtórek, to wszystko. Jakbym robił forum to dla wszystkich klientów, może dla tych co kupili tą droższą wersje to dać jakieś premium z dodatkowymi uprawnieniami czy 'bajerami'.
Pozdrawiam, Hubert

Posted by: Hubert (niezweryfikowany) | środa, czerwiec 20, 2012 - 12:35
Portret użytkownika David Snopek

Dzięki za komentarz i sugestie. :-) Teksty będą jak najbardziej prawdziwe! Nie wiem, czy już to widziałeś, ale w tym filmiku opisałem wybrany temat:

http://www.linguatrek.com/blog/2012/06/temat-naszego-p%C5%82atnego-produ...

Już jest w nim system powtórek: Anki! :-) Wszystkie nieznane słowa są automatycznie dodawane do Anki dla późniejszej powtórki.

Już jest publiczne forum dla wszystkich. Zobaczymy jak będzie z tym prywatnym forum bo jeszcze nie prowadziliśmy go w życie.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | poniedziałek, czerwiec 25, 2012 - 07:15
Portret użytkownika Anonymous

Cześć,

Myślę ze najlepszy pomysł na poziomie zaawansowanym lub ewentualnie srednio-zaawansowanym to wybór tekstów z których około 60% dotyczyłoby żywego języka angielskiego - takiego którym ludzie posługują się na codzień prowadząc rozmowy towarzyskie. Wszelkiego rodzaju powiedzenia, nieformalne wyrażenia, żarty i idiomy mile byłyby w tej grupie widziane.

Druga grupa tekstów - też około 40% procent mogłaby dotyczyć trudniejszego słownictwa z bardziej naukowych dziedzin: polityki, ekonomii, gospodarki, literatury, sztuki... tak aby ludzie mogli się nauczyć prowadzić rozmowy po angielsku również na bardziej ambitne tematy.

W obu grupach najbardziej przydatną formą tekstów byłyby dialog.

Nie chce tutaj robić wielkiej dygresji od tematu, ale chciałabym uzasadnić dlaczego uważam ze właśnie takie teksty byłyby najlepsze. Otóż od pół roku mieszkam w UK, gdzie pracuje jako inżynier. Angielski znam na tyle dobrze, że bez problemu dogaduję się w pracy i we wszystkich sytuacjach w których muszę coś załatwić: w sklepach, restauracjach, u lekarza itp... Mam stały kontakt z językiem angielskim jednak wciąż nie czuje, ze umiem go dobrze. Niestety przepaścią są dla mnie rozmowy towarzyskie z Anglikami. Na prawdę, to jest najcięższe ze wszystkiego - rozmowy, ze tak powiem o pierdołach! Im bardziej blachy i bardziej wesoły temat tym gorzej. Myślę w moim przypadku jest tak dlatego, że żadne podręczniki ani zajęcia szkolne nie nauczyły mnie angielskiej mowy potocznej. Dlatego właśnie nawet pomimo 12 lat nauki języka w Polsce nie jestem w stanie porozmawiać płynnie z native spikerami ani nawet w pełni rozumieć co mówią.

Ceny za oba pakiety: podstawowy i rozszerzony są bardzo przystępne. To wg mnie 2 razy taniej niż byłam w stanie za nie dać.

Pozdrawiam!

Posted by: Monika (niezweryfikowany) | poniedziałek, czerwiec 25, 2012 - 14:08
Portret użytkownika David Snopek

Cześć Monika!

Dziękuję za komentarz i sugestie. :-)

Na pewno będzie dużo autentycznego języka w nim! I będą idiomy, dialogi, prawdziwe rozmowy, itd. Trudno powiedzieć teraz jaki będzie procent. Na pewno "założyciele" będą pomagali nam z tym, bo będą mieli dostęp do tekstów kiedy je nadal piszemy. Więc będą mogli zasugerować zmiany/pomysły na kolejne teksty.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | środa, czerwiec 27, 2012 - 07:58
Portret użytkownika Anonymous

Witam,
Obecnie korzystam z etutor.pl i przeglądałem wiele stron do nauki angielskiego. W każdym niemal serwisie są wszystkie poziomy (A1-C2) jednak to najwyższe to naprawdę są kiepsko zrobione moim zdaniem. Myślę że mógłby Pan na rynek wyróżnić się dobrze zrobiony B2,C1,C2 (ogólnie poziom wyższy średniozaawansowany(b2) i wyżej C1,C2). Jak ktoś napisał angielski potoczny, slangowy. Tego nie ma w mojej opinie. Wielu ludzi zna angielski na jakimś tam wyższym poziomie, a w internecie są tylko serwisy od podstaw do B1.
Mógłby Pan może zamieścić czytanie sprawdzające zrozumienie tekstów(test abcd; prawda/falsz/nie w tekscie czy dopasowywanie)gramatyka pod egzaminy(FCE,CAE,CPE) i ćwiczenia use of english
Pozdrawiam i życze powodzenia

Posted by: Kuba (niezweryfikowany) | sobota, czerwiec 30, 2012 - 17:52
Portret użytkownika David Snopek

Cześć Kuba!

Dzięki za pomysły - będę o nich myślał. :-) Na Bibliobirdzie już kierujemy większość tekstów do wyższych poziomów - ale, oczywiście nadal jest zbyt mało tekstów w ogóle.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | poniedziałek, lipiec 2, 2012 - 09:16

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie. If you have a Gravatar account, used to display your avatar.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockquote>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.