Download my FREE ebook about language learning!

Natural Language Learning
Without a Teacher!

A step-by-step guide about how to learn a language naturally on your own!

Download it now for FREE!

Przedsprzedaż Bibliobirda jest udana! 216%! Co dalej?

17 Jul 2012

Wow. Nie wierzę, że to się naprawdę dzieję!

Półtora roku temu rozpoczęliśmy projekt Bibliobird, darmowa (i Open Source) aplikacja webowa do nauki języka oparta na metodzie, której sam używałem do nauki polskiego

Od tej pory stała się ona na tyle popularna, że praca nad nią zajmuje cały nasz wolny czas. To jasne, że ten pomysł jest bardzo obiecujący: wielu Polaków skorzystało z niego, aby dokonać przełomu w ich nauce języka angielskiego!

Zdaliśmy sobie jednak sprawę, że jeśli kiedykolwiek miałby on osiągnąć swój pełny potencjał, musielibyśmy poświęcić na to więcej czasu i zasobów. Z takim wyjątkiem, że już to wszystko wyczerpaliśmy! Z tego powodu zdecydowaliśmy stworzyć i sprzedawać płatne teksty dla Bibliobirda, aby wspomóc naszą pracę nad projektem.

Jeśli uda nam się osiągnąć sukces, będziemy mogli spelnić nasze marzenie pracy na pełny etat, aby pomóc ludziom uczących się języków!

Trzy tygodnie temu rozpoczęliśmy projekt crowdfundingowy na PolakPotrafi.pl, aby przedsprzedać pierwszy pakiet płatnych tekstów oraz zbudować grupę entuzjastycznych "założycieli", aby pomóc nam go stworzyć i testować (tak jak wszystkie inne płatne produkty w przyszłości).

Projekt na PolakPotrafi okazał się niewiarygodnym sukcesem!

Osiągnęliśmy nasz pierwszy cel 10.000 PLN tylko w dwa dni! W momencie zakończenia projektu wczoraj w nocy, osiągnęliśmy 21.585 PLN, 216% pierwotnego celu (co oznacza, że ogolę brodę!) z 210 osobami, którzy wsparli nasz projekt.

Wielkie dzięki za Wasze wsparcie! Nigdy bym sobie nie wyobraził, że może nam pójść tak dobrze.

Dzisiaj opowiem wam o tym co się wydarzy, np: kiedy zamierzam ogolić brodę, kiedy otrzymacie Wasze pocztówki, kiedy pierwszy produkt będzie gotowy, itd...

Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Moja broda

Moja broda i Ja

Najpierw: Moja biedna broda. ;-)

Powiedziałem, że jeśli osiągniemy 200% naszego celu, ogolę brodę i nagram z tego filmik - więc czas na to, aby pożegnać się z brodą! Jeśli ją lubiliście - nie martwcie się - mam zamiar ją znowu zapuścić. :-)

Zamierzam nagrać filmik trochę później w tym tygodniu i mam nadzieję go opublikować w ten weekend.

E-maile, "podziękowanie" and pocztówki

Każdy, kto przyczynił się do projektu, otrzyma emaila z pytaniami dotyczącymi "nagrody", którą wybrał sobie na PolakPotrafi.pl.

Na przykład, zapytamy się Was, czy chcielibyście otrzymać podziękowanie i pod jakim imieniem. Jeśli macie otrzymać pocztówkę, zapytamy się Was o adres pocztowy. I tak dalej.

Maile będą od Karoliny Enerlich (karolina.enerlich małpa lingwo kropka biz), która będzie pomagała mi w zbieraniu tej informacji, żebym mógł się skupić na ważniejszych sprawach.

Chciałbym przekazać "podziękowania" i wysłać wszystkie pocztówki w tym tygodniu!

Ważne daty

Zamierzamy rozpocząć pracę nad "Real Life in the USA" (czyli "Prawdziwe życie w USA"), naszym pierwszym pakietem, w dniu 6 sierpnia. Mamy nadzieję go skończyć w 4-6 tygodni.

"Założyciele" będą mieli natychmiastowy dostęp to każdego zakończonego tekstu podczas tworzenia pakietu. Wszyscy inni, którzy kupili pakiet, będą musieli poczekać, aż cała praca jest zakończona (ale będą aktualizacje o naszych postępach tutaj i na PolakPotrafi).

Zaczniemy organizować cotygodniowe spotkania, kiedy produkt będzie dostępny w ogólnej sprzedaży. Miejmy nadzieję, że odbędzie się to w tym samym czasie jak zakończenie tworzenie pakietu, ale może również odbyć się krótko po.

Tworzenie pakietu będzie bardzo intensywnym procesem i nie miałem za dużo wolnego czasu od miesięcy. Więc Carrie i ja wybieramy się na wakacje od 29 lipca do 5 sierpnia, aby odpocząć i być gotowym do pracy, która jest przed nami.

Webinar

Jeszcze nie zdecydowałem kiedy dokładnie odbędzie się webinar, ale będzie to po stworzeniu pakietu "Real life in the USA". W tej chwili to jest najważniejsze i nie możemy pozwolić sobie żadne rozproszenie uwagi. Musimy skupić się na stworzeniu jak najlepszego produktu!

Mój plan na webinar to stworzenie z niego przedłużenia mojego darmowego ebooka. Więc będzie on zakładał, że już przeczytałeś/aś ebooka i będzie poruszać on tematy poza tymi zawartymi w ebooku lub tematami, które są w ebooku, ale bardziej szczegółowo.

Jeśli masz zamiar uczestniczyć w webinarze, gorąco zachęcam do uprzedniego przeczytania mojego ebook! Pamiętaj, że "założyciele" również otrzymują dostęp do webinaru.

Zamierzam przeprowadzić wersję angielską w pierwszej kolejności. Więc jeśli uczysz się angielskiego możesz spróbować w nim uczestniczyć i ponownie dołączyć do polskiej wersji, jeśli nie będziesz w stanie zrozumieć go wystarczająco dobrze.

"Założyciele"

W emailu do "założycieli" będziemy Was pytać o Waszą nazwę użytkownika na Bibliobirdzie. Umieścimy Waszą odznakę i numer założyciela na Waszym profilu tak szybko jak to będzie możliwe - na pewno przed końcem tego tygodnia.

Nadal próbuję znaleźć najlepszy sposób na komunikację między "założycielami" podczas dalszej współpracy. Zastanawiam się nad Google Group albo prywatnym forum na Bibliobird? W każdym razie, znajdę odpowiedni sposób i dam Wam znać najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Podczas kiedy będziemy pracowali nad pakietem "Real Life in the USA", będziemy Was wysyłać informację na temat naszego postępu pracy, planów na następne teksty oraz skończone teksty, a także ćwiczenia sprawdzające. Potrzebujemy Waszej pomocy, aby upewnić się, że ten pakiet jest NAJWYŻSZEJ jakości!

Myśl końcowa

To jest naprawdę ekscytujący i niezwykły czas, który teraz przeżywamy!

Jestem zwykła osobą, która nauczyła się języka obcego. Ale dzięki magii YouTube'a, blogowania, internetu, Open Source, stron jak Wykop i JoeMonster, finansowania społecznościowego (crowdfunding), itd. - to stało się czymś znacznie większym niż gdybym był w stanie to zrobić na własną rękę.

W przeszłości trzeba było wydać pieniądze na reklamę, aby dotrzeć do tylu ludzi. Dzisiaj można skupić się na tworzeniu czegoś rozrywkowego lub interesującego, która ma wartość, i ludzie będą dzielić się nią ze sobą. Wyobrażam sobie, że pewnego dnia Bibliobird również zrobi tradycyjną reklamę - ale możemy zajść niezwykle daleko tylko pracując razem.

Zaledwie kilka lat temu jedynym sposobem, aby zebrać pieniądze było przekonanie inwestorów, ubieganie się o dotacje lub zaciągnięcie długu. Finansowanie społecznościowe (crowdfunding) naprawdę zmienia stan rzeczy.

Dzisiaj możesz osiągnąć prawie wszystko - i nie musisz być bogaty lub mieć zasoby dużej firmy.

W każdym razie lepiej na tym skończę. :-) Jesteśmy tylko samym początku więc to za wcześnie, aby nazwać ten projekt sukcesem. Ale dotarliśmy o wiele dalej niż początkowo wydawało mi się, że jest to możliwe! I to jest warte świętowania.

Dzięki za Wasze wsparcie! Nie mógłbym (i nadal nie mogę) bez Was tego zrobić!

Anonymous's picture

David, mam problem. Nie mogę odpowiedzieć na mail Karoliny, ponieważ Spamcop zablokował serwis o2. Mailer Daemon odsyła wiadomość z komunikatem o niedostarczeniu.

Posted by: Anonymous (not verified) | Wednesday, July 18, 2012 - 02:14
David Snopek's picture

Dzięki za informacje!

Dla innych, którzy mają ten problem, dodam, że nad tym pracujemy. Kiedy znajdziemy rozwiązanie, wyślemy wiadomość ludziom mającym emaile na serwisie o2.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Wednesday, July 18, 2012 - 08:09
David Snopek's picture

Wydaje mi się, że rozwiązaliśmy ten problem! Jeśli ktoś jeszcze ma jakiekolwiek problemy z tym, po prostu daj nam znać!

Pozdrawiam,
David.

Posted by: David Snopek | Wednesday, July 18, 2012 - 16:00
Anonymous's picture

Dear Mr. David!
Congratulations for you and your wife! You have got an amazing result! I'm 15 and I learn English only in school. I want to start learning English with BilbioBird. I know Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous and Future Simple. I have a question to you: Should I learn a Present Perfect before I start learning with BiblioBird?
Regards,
Marcin!

Posted by: Marcin97 (not verified) | Wednesday, July 18, 2012 - 10:14
David Snopek's picture

Hi Marcin!

I agree with what Anonymous and greg said below.

It might be useful to look briefly at an explanation of present perfect so that you'd be able to identify it in a text. But that's it! You'll really learn what it means and how to use it by encountering it in real content.

If you haven't read my free ebook, I recommend checking it out! It discusses why this works in detail.

I hope that helps!

Best regards,
David.

Posted by: David Snopek | Thursday, July 19, 2012 - 06:48
Anonymous's picture

Marcin93,
In my honest opinion, you had better know that something like Present Perfect exists and read only basis for this issue and as a result you will know how to use it subconsciously (after communion with content).

Best regards,

Posted by: Anonymous (not verified) | Wednesday, July 18, 2012 - 10:38
Anonymous's picture

Marcin97, in my opinion you shouldn't focuse on grammatical side of English. It's a bad habit. Exposure your mind to a lot of english inputs, feel free, relax (just enjoy the process of learning) and all of this gramatical patterns will come to your brain automatically, effortlessly and subconsciously. It's much much deeper than traditional, dull way of learning grammar.

(sorry for possible mistakes but I am a polish learner and I'm trying to practise writing skills :))

Posted by: greg (not verified) | Thursday, July 19, 2012 - 03:52
Anonymous's picture

Thank you all! I read about Present Perfect today :)
I've started reading and listening to Harry Potter yesterday, but I don't know many words. I hope it will change. Thank you very much!
Regards,
Marcin from Poland :)

Posted by: Marcin97 (not verified) | Thursday, July 19, 2012 - 08:38
Anonymous's picture

Gratuluję wyniku ;)

Taka mała uwaga:
Po angliesku liczby piszemy tak jak to zrobiłeś tutaj czyli np. 10.5 albo 10,000
Ale po polsku te liczby zapiszemy jako 10,5 i 10.000

Jest tak ponieważ częśc ułamkową po polsku oddziela przecinek, a po angielsku kropka. Podobnie z oddzieleniem tysięcy, milionów, itd. Po polsku oddzieleniem jest kropka, a po angielsku przecinek. Zwracaj na to uwagę gdy piszesz po polsku ;)

Różnica jest też przy zapisie jednostek. W angielskiej notacji nie ma spacji, np. 200MHz. Natomiast w polskiej notacji dodajemy spację, np. 200 MHz (wyjątkiem jest procent i stopień).

Pozdrawiam.

Posted by: Dominik (not verified) | Wednesday, July 25, 2012 - 02:10
David Snopek's picture

Cześć Dominik!

Dziękuję za poprawkę, już to zmieniłem. To była po prostu pomyłka kiedy tłumaczyłem ten artykuł z języka angielskiego. Dobrze napisałem "21.585" ale jakoś przeoczyłem "10,000". :-)

Pozdrawiam serdecznie,
David.

Posted by: David Snopek | Friday, July 27, 2012 - 10:21